Darmowe Warsztaty Rolkowe Bladeville – „I Love Rolki”

Jednym z głównych założeń projektu „I Love Rolki” było dotarcie do jak największej ilości osób zainteresowanych jazdą na rolkach. Już po pierwszej imprezie, która odbyła się w Katowicach, rolkarze z różnych stron Polski zaczęli wyrażać chęć wzięcia udziału w następnych edycjach.

Wybór kolejnego miasta nie był łatwy. Pod uwagę brano wiele różnych aspektów, jednak najważniejszą kwestią były sprawy organizacyjne przeprowadzane już na miejscu. W tym przypadku zaangażowanie osób ze stolicy okazało się być decydujące.

23 czerwca, godzina 14.00, Pole Mokotowskie w Warszawie – pierwszy dzień warsztatów „I Love Rolki”

Pierwsze minuty jak zwykle zostały poświęcone wyznaczeniu torów do slalomu, zapoznaniu się z przybyłymi rolkarzami oraz zebraniu wszystkich osób, które pojawiły się w parku i nie mogły odnaleźć miejsca odbywania się imprezy.

Liczba chętnych do wzięcia udziału w warsztatach przerosła nasze oczekiwania! Chcąc wyjść naprzeciw wszystkim uczestnikom, postanowiliśmy się podzielić i wyznaczyć sekcje, dzięki czemu każdy mógł wziąć udział w interesujących go zajęciach. I tak Konrad Tomaka z Angeliką Prucnal prowadzili lekcje z podstaw jazdy na rolkach, Roman Kharytonov ze swoim kolegą Volodymyr’em Lubianoi’wem uczyli slajdować, podczas gdy Ewelina Czapla, Paulina Czapla, Karol Koronowicz  oraz Tomasz Suwaj współpracowali z osobami zainteresowanymi slalomem. W międzyczasie Kuba Urbańczyk wraz z grupą osób pasjonujących się fotografią dyskutował na tematy związanez dokumentowaniem wydarzeń rolkowych.

Pierwszą dodatkową, i jak się później okazało, cieszącą się największym powodzeniem, atrakcją były zawody w przejeździe pod tyczką. Kolejka chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności była olbrzymia i pomimo obniżania poprzeczki co 10 cm, wcale nie malała. Dopiero na etapie 70 cm udało się wyłonić ścisłą czołówkę. Walka trwała do samego końca, a na podium stanęli następująco:

 1. Robert Dzienisiewicz – 62 cm
 2. Karolina Drabik – 63 cm
 3. Konrad Dzienisiewicz – 64 cm

Po zakończeniu pierwszej tego dnia konkurencji, kontynuowaliśmy zajęcia i rozpoczęliśmy zapisy na amatorskie zawody slalomowe „I Love Rolki”, które przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach:

 • amator – osoby posiadające doświadczenie w slalomie,
 • pre-amator – osoby, które po raz pierwszy jeździły slalom w dniu warsztatów.

Bardzo dużym zaskoczeniem dla sędziów okazały się być przejazdy rolkarzy z grupy pre-amator. Triki, które wykonywali uczestnicy z zaledwie 2-3 h doświadczeniem w tej dyscyplinie, były naprawdę imponujące. Oczywiście i tutaj nie obeszło się bez dyplomów i nagród, które otrzymali kolejno:

Kategoria amator:

 1. Sara Werbińska
 2. Bartek Decyk
 3. Kamil Tomaka

Kategoria pre-amator:

 1. Grażyna Wratny
 2. Marta Sadowska
 3. Aleksandra Zawiślak

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród oficjalnie zakończyło pierwszy dzień warsztatów. Dzięki uprzejmości www.streamstudio.pl oraz www.kubaurbanczyk.pl wszyscy ci, którzy nie mogli być tego dnia z nami, mogą zobaczyć, jak wyglądał pierwszy dzień warsztatów „I Love Rolki”
w Warszawie, a ci, którzy brali czynny udział w imprezie, mają możliwość odświeżenia swoich wspomnień…

Video relacja z pierwszego dnia warsztatów:

oraz zdjęcia autorstwa Kuby Urbańczyka.

Warszawa, 24 czerwca – drugi dzień warsztatów „I Love Rolki”

Drugi dzień warsztatów został zorganizowany w ramach pikniku „Tu będzie Skwer” na Bemowie. Impreza ta była zapowiedzią powstającego w tej dzielnicy Skweru Sportów Miejskich. Warsztaty
„I Love Rolki” stanowiły jedną z wielu atrakcji pikniku. Miłym zaskoczeniem było pojawienie się osób, z którymi jeździliśmy dzień wcześniej na Polu Mokotowskim – dla nas to znak, że projekt spełnia oczekiwania osób biorących w nim udział. Kolejnym dobrym sygnałem był fakt,
iż zakończenie naszej imprezy przeciągnęło się o ponad godzinę ze względu na przybywających chętnych, którzy chcieli spróbować swoich sił na rolkach. Wspólna zabawa trwała do godziny 17.00.
I po raz kolejny dla osób, które były z nami oraz dla tych, którzy z różnych powodów nie dotarli:

video relacja z całego pikniku:

oraz zdjęcia autorstwa Kuby Urbańczyka.

Mamy nadzieję, że podobnie jak my, wszyscy, którzy wzięli udział w imprezie „I Love Rolki” w Warszawie, są zadowoleni z jej przebiegu. Już teraz śmiało możemy powiedzieć, że na pewno wrócimy do stolicy.

Na koniec chcielibyśmy podziękować kilku osobom, bez których organizacja i przeprowadzenie warsztatów w Warszawie nie byłoby możliwe:

 • Roman Khartynovow -udostępnienie busa (RIP), ukraiński Drum and Bass oraz naukę slajdów,
 • Volodymyr Lubianoi- dwudniowa pomoc w nauce slajdów i … dobry humor,
 • Całej ekipie Janarolki (Gruby, Gruba, Krzychu oraz Zegarek) – dzielne towarzyszenie
  w drugim dniu warsztatów i pomoc dla początkujących slalomistów,
 • Lidii Wardzińskiej oraz Rafałowi Kniewskiemu – dwudniowa, a przede wszystkim nieodzowna pomoc dla początkujących i pokaz swoich umiejętności (ku uciesze gapiów :) ),
 • Grażynie Wratny – udostępnienie mieszkania.

I w szczególności:

 • Danielowi Kędziora za niezastąpioną pomoc w organizacji i promocji całej imprezy, pomoc w transporcie i oprowadzenie po Warszawie,
 • Adamowi Kadenci za „wciągnięcie” nas w piknik „Tu będzie Skwer” i promocję naszej imprezy

oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w projekcie „I Love Rolki” w Warszawie!
Do zobaczenia wkrótce!

Dodaj komentarz