Baltic Games 2011

Wielkimi krokami zbliża się IV edycja Baltic Games. Święto wszystkich fanów adrenaliny i sportów akcji na najwyższym poziomie rozpocznie się 14 lipca, tradycyjnie na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku.

Według organizatorów: ?Baltic Games to ciągły rozwój, dlatego należy spodziewać się imprezy, która przyćmi wszystkie poprzednie.?

Arena Baltic Games będzie dwukrotnie większa niż rok wcześniej, trybuny pomieszczą jeszcze więcej ludzi, a zawodnicy, którzy zjawią się w Gdańsku, to już nie europejska czołówka, a światowe sławy, m.in. Drew Bezanson – jeden z najlepszych park rider?ów BMX na świecie, Eric Bailey – niekwestionowana legenda światowej sceny In-line czy Phil Zwijsen – mistrz Europy w skateboardingu z roku 2009. Potwierdzeń uczestnictwa w imprezie w dalszym ciągu przybywa, więc mamy nadzieję, że obsada zadowoli najwybredniejszych kibiców.

Podczas organizacji nie skupiamy się jednak tylko na zawodnikach. Najważniejsze jest, aby wszyscy odwiedzający znaleźli coś dla siebie. Z myślą o nich tworzymy w tym roku specjalną strefę chill (organizator: DeskiDance) z warsztatami tanecznymi, które poprowadzi profesjonalna ekipa Smooth Moves. Na imprezie nie zabraknie także artystów graffiti i wystawy prac street art. Jednak bez wątpienia największą atrakcją pozasportową na tegorocznym Baltic Games będzie występ O.S.T.R., który zawita do Gdańska 15.07, czyli w piątek, i wraz ze swoją orkiestrą uświetni drugi dzień festiwalu.

Chcąc tworzyć imprezę rozpoznawalną w Europie i na świecie, a jednocześnie docierać do jak największej liczby osób bez względu na to, gdzie się akurat znajdują, w czasie Baltic Games 2011 będziemy realizować tzw. livestreaming. Freecaster.tv, największa na świecie platforma relacjonująca wydarzenia extreme, na żywo, w Internecie, przeprowadzi relację z rywalizacji sportowej na placu Zebrań Ludowych – ponad stu zawodników z 18 państw trafi na ekrany komputerów tysięcy internautów. Dzięki temu ktoś, kto nie może pojawić się w Gdańsku, nie jest skazany na to, że ominą go te niezapomniane emocje.

Dodaj komentarz