Made in Poland

Made in Poland to kultowy polski film, o którym specjalnie dla Potłuczeni.pl opowiada jeden z jego twórców, Witalis Szumiło Kulczycki.
Made in Poland to nazwa kojarzona z polskim filmem rollerbladingowym. Do tej pory powstało pięć części tego filmu. Twórcy Made in Poland zaczęli od pierwszej części już w 2004 roku, gdzie zamieścili materiały z lat 2001-2003, nagrywane kamerą analogową. Później już było coraz lepiej. Nieparzyste części Made in Poland są filmowane i edytowane przez Stefana Łazarskiego, natomiast parzyste przez Witalisa Szumiło Kulczyckiego. Takie podejście pozwala na odmienne spojrzenie na rollerblading w Polsce, w każdej z części filmu. W odróżnieniu od innych filmów rolkowych, Made in Poland zawiera coś więcej niż samą jazdę na rolkach. Co to takiego, dowiecie się oglądając film…

Na rok 2010 zapowiedziana jest premiera Made in Poland 6 autorstwa Witalisa, w której wykorzystano materiały z Polski, Szkocji, Irlandii, Ukrainy oraz z Czech.
Osiągnięciem, a zarazem nowością w tym przedsięwzięciu jest współpraca z firmami Adobe oraz Benq oraz zaangażowanie artystów muzycznych wraz z wytwórniami, którzy wsparli film MIP 6 poprzez oprogramowanie, sprzęt oraz oprawę muzyczną. Autorów muzyki, pochodzących z różnych miast Polski oraz z Londynu, poznacie podczas zbliżającej się premiery kinowej filmu Made in Poland 6 w Krakowie.

Cały film będzie do obejrzenia za darmo pod adresem: vimeo.com/ownstyle gdzie obecnie można znaleźć regularnie wrzucane świeże edity z mocną dawką hardcoru, a także kontakt do autora filmu.

Dodaj komentarz